کرونا خطوط هوایی را زمین گیر کرد، شرایط نگهداری از هواپیما

به گزارش وبلاگ ایرانزمین، یکی از مشاغلی که به خاطر کرونا ضرر بسیاری را متحمل شده، صنعت هوایی کشورهای جهان است. در این مطلب نیاز به نگهداری و مراقبت از هواپیماهای زمین گیر شده بر اثر کرونا را، بررسی کرده ایم.

کرونا خطوط هوایی را زمین گیر کرد، شرایط نگهداری از هواپیما

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری وبلاگ ایرانزمین از سی ان ان، درحالی که میلیون ها انسان در سراسر جهان درگیر ویروس کرونا و قرنطینه هستند، هزاران هواپیمای تجاری جهان نیز تحت استراحت بیش ازحد قرارگرفته اند!

هواپیمایی کانتاس استرالیا، ویدئویی را به اشتراک گذاشته است که نشان می دهد هواپیما هایی که به خاطر اعمال قرنطینه در استرالیا زمین گیر شده اند، مراقبت و نگهداری می شوند.

جان واکر، رئیس خطوط هوایی و عملیات تعمیر و نگهداری این شرکت،گفت: هواپیماها درحالی که در آشیانه ها قرار دارند نگهداری و مراقبت زیادی دریافت می کنند و منتظر ازسرگیری سفرهای جهانی هستند.

واکر اضافه کرد: وقتی شما هواپیما را پارک می کنید، دقیقاً مانند پارک کردن ماشین نیست. این گونه نیست که شما فقط آن را خاموش کرده و درها را قفل کنید.هواپیماها به صورت دوره ای جابجا می شوند تا چرخ های آن ها بچرخد و کادر تعمیرات داخل و خارج هواپیما را تمیز کنند. همچنین بسته به مدل هواپیما، موتور آن باید هر 15 یا 30 روز یک بار روشن شود و پنجره کابین خلبان با ورقه نازک آلومینیومی پوشانده می شود تا جلوی هواپیما خیلی داغ نشود.

هواپیماهای پارک شده حتی در بهترین زمان و شرایط ممکن می توانند یک چالش باشند. هواپیماها تنها زمانی که در آسمان هستند، درآمد کسب می کنند. بنابراین زمین گیر شدن یک هواپیما می تواند در هر ساعت صدها دلار هزینه برای نگهداری آن ایجاد کند. هزینه ها اغلب با توجه به وزن هواپیما تعیین می شوند که نگهداری هواپیماهای مسافربری عظیم بسیار گران تر است.

همچنین بهتر است هواپیماها را در مناطق گرم نگهداری کرد، زیرا هوای خشک کمتر باعث خوردگی قطعات فلزی هواپیما می شود.

البته Qantas تنها هواپیمایی در جهان نیست که در حال حاضر از هواپیماهای زمین گیر شده خود مراقبت می کند. شرکت های هواپیمایی مانند Cathay Pacific هنگ کنگ و Lufthansa آلمان نیز حدود 90٪ از ناوگان خود را ازدست داده اند.

4112/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "کرونا خطوط هوایی را زمین گیر کرد، شرایط نگهداری از هواپیما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا خطوط هوایی را زمین گیر کرد، شرایط نگهداری از هواپیما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید