فعالیت 940 پزشک و دو هزار و 87 پرستار در چهارمحال و بختیاری

به گزارش وبلاگ ایرانزمین، در چهارمحال و بختیاری دو هزار و 87 پرستار و 940 پزشک در مجموعه و بهداشت و درمان و پایگاه های فوریت های پزشکی خدمت ارائه می کنند.

فعالیت 940 پزشک و دو هزار و 87 پرستار در چهارمحال و بختیاری

به گزارش از ، مجید شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری گفت: در این استان دو هزار و 87 پرستار و 940 پزشک در مجموعه بهداشت و درمان و پایگاه های فوریت های پزشکی خدمت ارائه می نمایند.

او با اشاره به روز های پر از استرس، نگرانی و تنش شیوع کرونا ویروس در کشور، اضافه نمود: در همین ایام بود که مدافعان سلامت در سنگر های جبهه ای دیگر با لباسی سفید حاضر شدند تا از جان و سلامت مردم دفاع نمایند.

شیرانی با بیان اینکه بیش از 65 درصد از نیرو های پرستاری کشور در خط مقدم مبارزه با کرونا ویروس وظیفه مراقبت از بیماران کرونایی را به عهده داشتند افزود: پرستاران خدوم و ایثارگر چهارمحال و بختیاری نیز در کنار سایر پرستاران کشور از 991 بیمار بستری مبتلا به بیماری حاد تنفسی مراقبت کردند، به آن ها آموزش دادند و مشاوره های لازم را نیز به خانواده های این افراد ارائه نمودند.

او ادامه داد: طی این مدت پرستاران داوطلب گروه پرستاری همپای سایر کادر بهداشتی و درمانی در جای جای کشور، داوطلبانه به مراقبت از بیماران کرونایی شتافتند.

شیرانی گفت: از مجموع تعداد پرستاران در استان یک هزار و 870 کادر پرستاری شامل پرستار، هوشبری، اتاق عمل، بهیاران و یاری پرستاران در مراکز درمانی تابعه دانشگاه مشغول به خدمت هستند.

او با بیان اینکه کادر پرستاری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد نیز 352 نفر هستند اضافه نمود: 217 پرستار نیز در بیمارستان تأمین اجتماعی استان مشغول به خدمت هستند.

شیرانی در خاتمه با اشاره به فعالیت حدود 940 پزشک در استان افزود: از این تعداد، حدود 370 نفر متخصص و فوق تخصص و حدود 570 پزشک عمومی می باشند.

ف

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "فعالیت 940 پزشک و دو هزار و 87 پرستار در چهارمحال و بختیاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت 940 پزشک و دو هزار و 87 پرستار در چهارمحال و بختیاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید