سد تنگ سرخ شیراز سیاسی شده است

به گزارش وبلاگ ایرانزمین، به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شهرداری شیراز، علیرضا پاک فطرت عصر پنجشنبه در مراسم افتتاح ایستگاه شهید مطهری مترو شیراز، گفت: سد تنگ سرخ متاسفانه سیاسی شد، عملیات اجرایی این سد که دارای مجوز رسمی است در سال 91 با حضور معاون وزیر نیروی دولت وقت با پیش بینی 90 میلیارد تومان اعتبار و سهم 50 درصدی شهرداری شیراز، شروع شد.

سد تنگ سرخ شیراز سیاسی شده است

وی با بیان اینکه سد تنگ سرخ دارای مطالعات جامعی است، گفت: این سد دارای توجیهات اقتصادی، گردشگری و فنی و محیط زیستی است و اجرای آن شهر شیراز را از خطر سیلابی که در دهه های 60 و 80 خسارات سنگین اقتصادی و جانی به مردم این شهر تحمیل کرد، حفظ می نماید.

پاک فطرت با تاکید براینکه اجرایی شدن این سد یکی از بسترهای گردشگری شدن شیراز است، گفت: اگر دولت هم توان تامین منابع اعتباری این سد را ندارد، به واسطه ضرورت های موجود، شهرداری توان اجرای آن را خواهد داشت.

وی در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه شهرداری ها روی اعتبارات دولتی حساب می نمایند اما این اعتبارات تخصیص پیدا نمی نماید، گفت: شهرداری ها اکنون به واسطه رکود ساخت و ساز در تنگ نای شدید اقتصادی قرار دارند، حال آنکه 50 درصد از 60 میلیارد تومان سود اوراق مشارکت که تعهد دولت بود، پرداخت نشده و از 31 میلیارد تومان سهم شهرداری مربوط به جرائم رانندگی نیز تنها یک میلیارد تومان محقق شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سد تنگ سرخ شیراز سیاسی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سد تنگ سرخ شیراز سیاسی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید