نقش کاور مبلمان در دکوراسیون

به گزارش وبلاگ ایرانزمین، اگر به هر دلیل، امکان حفاظت از مبلمان وجود ندارد، می توانید از پیراهن مبل که قابلیت شست وشو دارند، بهره ببرید.

نقش کاور مبلمان در دکوراسیون

پیراهن محافظ مبل

ایجاد یک لکه هر چند کوچک روی مبلمان هم ممکن است دردسرهای عظیمی به دنبال داشته باشد. اگر مبل های منزل رنگ روشن داشته باشند، این معضل عظیم تر خواهد بود. یکی از راه های جلوگیری از ایجاد این مسائل، استفاده از پیراهن یا کاور مبلمان است که البته انتخاب آن کاملا سلیقه ای است. وبلاگ ایرانزمین در این مطلب به این موضوع و چگونگی انتخاب یک پیراهن مناسب برای مبلمان منزل خواهد پرداخت. همراه ما باشید.

کاور مبل چیست؟

در گذشته های نه چندان دور برای جلوگیری از کثیف شدن مبلمان منزل از پارچه های سفید استفاده می شد. مسلما این کار از نظر زیبایی شناسانه چندان ظاهر مناسبی به منزل نمی بخشید و فضا را نامرتب جلوه می داد. این روزها این پارچه های سفید، جایشان را به انواع کاور مبلمان داده اند، یعنی پیراهن های مخصوصی که برای مبلمان دوخته می شوند. این کاورها دقیقا مثل پیراهن روی مبلمان کشیده می شوند و حتی گاهی از پارچه مبل هم زیباترند، اما به شرط این که درست انتخاب کنید.

در انتخاب کاور مبلمان باید نکات زیادی را مورد توجه قرار داد. به عنوان مثال باید از انتخاب پارچه های ارزان قیمت و کم کیفیت پرهیز کرد، چرا که پس از شست وشو رنگ خود را از دست می دهند. یکی از تصورات اشتباهی که بیش تر مردم درباره کاور مبل دارند، این است که این پوشش صرفا برای محافظت از مبل به کار می رود، اما این درست نیست و کاور مبل باید از هر نظر ایده آل باشد. رنگ، تاثیرگذارترین عنصر در دکوراسیون داخلی است. بنابراین، رنگ انتخابی برای کاور مبلمان باید با رنگ فرش، پرده، دیوارها و وسایل منزل تناسب داشته باشد تا ظاهر منزل را تحت تاثیر منفی قرار ندهد.

کاور مبل به طور معمول در دو نوع پارچه ای و ژله ای عرضه می گردد. نوع پارچه ای می تواند به مبل ها ظاهر متفاوتی بدهد و نوع ژله ای نرم و شفاف است.

نکات مهم در هنگام خرید کاور مبل

  • از یک پارچه محکم و قابل شستشو برای دوخت کاور مبل بهره ببرید.
  • در انتخاب طرح و رنگ کاور در تناسب با دکوراسیون منزل دقت داشته باشید.
  • روی راحت بودن نحوه پوشاندن کاور به مبل و در آوردن آن حساس باشید.
  • توجه داشته باشید که کاورهای ژله ای در فصل گرما موجب ایجاد ناراحتی می شوند.
  • کاورهای پارچه ای از مقاومت بالا و قابلیت شستشو برخوردارند.
  • کاورهای زیپ دار به خاطر سادگی نحوه استفاده، گزینه های مناسبی به شمار می فرایند.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر با نکات دکوراسیون مطلبشال مبل، کامل کننده دکوراسیون اتاق را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "نقش کاور مبلمان در دکوراسیون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش کاور مبلمان در دکوراسیون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید