مقام ارشد چینی: شاید کرونا را ارتش آمریکا به چین آورده باشد

به گزارش وبلاگ ایرانزمین، سخنگوی وزارت امور خارجه چین اعلام کرد که ممکن است ویروس کرونا را ارتش آمریکا وارد چین کرده باشد.

مقام ارشد چینی: شاید کرونا را ارتش آمریکا به چین آورده باشد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ایرانزمین به نقل از رویترز، ژائو لیجیان سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز پنج شنبه در حساب کاربری خود در توئیتر تردیدهایی را درباره احتمال ورود ویروس کرونا به چین توسط ارتش آمریکا بیان کرد.

این مقام چینی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: اولین بیمار مبتلا (patient zero) در آمریکا کی شناسایی شد؟ چه تعداد از مردم آلوده شدند؟ نام بیمارستان ها [محل نگهداری افراد آلوده] چیست؟ ممکن است ارتش آمریکا این بیماری همه گیر را به ووهان چین آورده باشد.

وی توضیح داد: شفاف باشید! آمارهای خود را علنی کنید! شما به ما یک توضیح مدیون هستید!

چندی پیش فعالان شبکه های اجتماعی در چین نیز فرضیه ای را درباره احتمال آغاز شیوع ویروس کرونا از آمریکا مطرح کرده بودند.

موضوع احتمال آغاز شیوع ویروس کرونا از آمریکا پس از آن در شبکه های اجتماعی چین مطرح شد که شبکه تلویزیونی آساهی ژاپن گزارش داد که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آمریکا (CDC) به تازگی شک کرده است که ممکن است تعدادی از بیش از 10 هزار بیماری که طی ماه های اخیر در این کشور بر اثر ابتلا به آنفلوآنزا جان خود را از دست داده اند، در واقع به آنفلوآنزا مبتلا نبوده و به دلیل ابتلا به ویروس دیگری (احتمالاً ویروس کرونا) جان باخته باشند.

فعالان شبکه های اجتماعی در چین می گویند این احتمال وجود دارد که ویروس کرونا در جریان مسابقات ارتش های جهان که در اواخر سال 2019 در چین برگزار گشت و تعداد زیادی آمریکایی در آن حضور داشتند، از آمریکا به چین منتقل شده باشد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مقام ارشد چینی: شاید کرونا را ارتش آمریکا به چین آورده باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام ارشد چینی: شاید کرونا را ارتش آمریکا به چین آورده باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید