مجلس یازدهم برای نجات اقتصاد کشور تئوری داشته باشد

به گزارش وبلاگ ایرانزمین، معاون بین الملل حزب موتلفه اسلامی گفت: مجلس یازدهم باید یک تئوری برای نجات اقتصاد کشور داشته باشد و بر اساس این تئوری، طرح هایی ارائه دهد تا آثار آن بر روی رونق فراوری، جهش فراوری و زندگی مردم ملموس گردد.

مجلس یازدهم برای نجات اقتصاد کشور تئوری داشته باشد

محمدحسین نیکنام در گفت وگو با وبلاگ ایرانزمین، ارائه کارنامه در راستای پاسخ به مطالبات مردم را از کارهای ضروری در این فرصت به جامانده از عمر مجلس دهم برشمرد و اظهار کرد: این جمع بندی فعالیت ها و ارائه آن، زمینه داوری صحیح در خصوص عملکرد مجلس را فراهم می آورد.

وی ادامه داد: عدم انجام دقیق وظیفه نظارتی به صورت قانونی مهمترین فرصت هایی است که مجلس دهم آن را نادیده گرفت با این حال نطق های پیش از دستور رئیس مجلس در پاسخ به گستاخی های ترامپ و موضع گیری بهنگام در مسائل خارجی و همچنین مصوباتی در حمایت از جان برکفان سپاه در مقابله با دشمنان اسلام و نظام، از نقاط قوت مجلس دهم بود.

این فعال سیاسی در ادامه در پاسخ به این پرسش که پیشنهاد شما در یک ماه باقی مانده تصویب چه قانون یا قوانینی از سوی مجلس دهم است؟ توضیح داد: اگر گزارشی از کمیسیون ها ، طرح ها و لوایح مهم به جامانده امکان رسیدگی دارد، در دستور جلسات به جامانده قرار گیرد.

نیکنام همچنین در پاسخ به این پرسش که توصیه شما به نمایندگان جدید مجلس یازدهم چیست؟ افزود: کاستن از تورم قوانین و توجه ویژه به تنقیح و پالایش قوانین موجود، توجه ویژه به وظایف نظارتی مجلس شورای اسلامی به وسیله بکارگیری درست اهرم ها و ظرفیت های قوه مقننه در نظارت بر خود و سایر قوا و اولویت بندی و مشخص تکلیف طرح ها و لوایح مانده از دوره دهم که ماهیت گره گشایی از کار مردم را دارد در دستور کار مجلس یازدهم قرار گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به کمیسیون محور بودن مجلس، فرایند انجام کار در کمیسیون ها از ساز و کار دقیق تری برخوردار گردد و مشروح مذاکرات کمیسیون ها مستندسازی گردد، زیرا این امر به شفافیت بیشتر منجر خواهد شد. از سویی مجلس آینده باید یک تئوری برای نجات اقتصاد کشور داشته باشد و بر اساس این تئوری طرح هایی ارائه دهد تا آثار آن بر روی رونق فراوری، جهش فراوری و زندگی مردم ملموس گردد.

نیکنام در پایان با بیان اینکه مجلس آینده باید بر صندلی قانونی دیوان محاسبات و نقش نظارتی آن دقت مضاعف داشته باشد، گفت: نطق های قبل از دستور می تواند دست فرمانی برای راهنمایی دولت به سمت و سوی پاسخ به مطالبات مردم باشد. مجلس یک دماسنج است برای سنجش گرمی و سردی افکار عمومی نسبت به حکمرانی.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مجلس یازدهم برای نجات اقتصاد کشور تئوری داشته باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس یازدهم برای نجات اقتصاد کشور تئوری داشته باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید