تکذیب توزیع زعفران در بازار داخل

به گزارش وبلاگ ایرانزمین، تهران (پانا) - مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی با تکذیب شایعه عرضه زعفران های این سازمان به بازارداخل می گوید این زعفران ها به وسیله بورس و مزایده برای صادرات عرضه خواهد شد و هر کس که توان صادرات این محصول را دارد، می تواند آنها را خریداری کند.

تکذیب توزیع زعفران در بازار داخل

به گزارش مهر، محمدعلی طهماسبی با بیان اینکه سال گذشته به منظور حمایت از کشاورزان و فراوری داخل طبق دستورالعملی که به سازمان تعاون روستایی ابلاغ شده بود، این سازمان 72 تن زعفران را از کشاورزان خریداری کرد، گفت: حدود 12 تن از این زعفران فروش رفته و 60 تن آن در انبارهای تعاون روستایی باقی مانده است.

وی با اشاره به اینکه همزمان با شروع فصل برداشت زعفران عده ای این شایعه را به راه انداخته اند که قرار است زعفران های تعاون روستایی در بازار عرضه گردد، توضیح داد: به هیچ عنوان این زعفران ها در بازار داخل توزیع نمی گردد و هیچ نیت و قصدی برای انجام چنین کاری نیست.

طهماسبی مطرح کرد: عده ای چنین شایعه ای را مطرح کردند که قیمت در مناطق برداشت افت کند.

وی با بیان اینکه این زعفران ها فقط برای صادرات عرضه می گردد، گفت: این زعفران ها به وسیله بورس و مزایده برای صادرات عرضه خواهد شد و هر کس که توان صادرات این محصول را دارد، می تواند آنها را خریداری کند و باید مراحل اداری کار را طی کند.

طهماسبی اضافه نمود: این زعفران ها به اندازه ای نیست که نتوان آن را کنترل کرد و به راحتی می توان با انجام نظارت های لازم آن را صادر کرد.

وی با اشاره به تصویب حدود 1,000 میلیارد تومان تسهیلات 15 درصدی برای صادرکنندگان و فعالان زعفران گفت: 3 درصد این تسهیلات توسط سازمان برنامه و بودجه پرداخت می گردد و برای خریداران گل به قیمت هر کیلوگرم 150 هزار تومان، زعفران پوشال به قیمت 16 میلیون تومان و نگین به قیمت 20 میلیون تومان تعلق می گیرد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "تکذیب توزیع زعفران در بازار داخل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکذیب توزیع زعفران در بازار داخل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید