کتائب حزب الله: آمریکا باعث شده که عراق به سمت جنگ داخلی سوق پیدا کند

به گزارش وبلاگ ایرانزمین، سخنگوی گردان های حزب الله عراق حمله آمریکا به مواضع الحشد را در راستای کوشش های مذبوحانه آن برای ضربه به مقاومت مشروع ملت عراق در برابر حضور اشغالگران آمریکایی خواند.

کتائب حزب الله: آمریکا باعث شده که عراق به سمت جنگ داخلی سوق پیدا کند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ایرانزمین سخنگوی گردان های حزب الله عراق تاکید نمود که آمریکا با هر بهانه ای به دنبال تقویت حضور خود در عراق است.

محمد محیی در تبادل نظر با شبکه المیادین گفت: آمریکا در شامگاه چهارشنبه به محض اینکه به پایگاه التاجی حمله شد قبل از اینکه چیزی درباره آن ثابت شده یا تحقیقی درباره اش صورت گیرد اقدام به بمباران مواضعی در مرز کرد.

وی اضافه کرد: طرف هایی هم که حمله به پایگاه التاجی را محکوم کردند، حمله آمریکایی ها به فرماندهان عراق نظیر ابومهدی المهندس را محکوم نکردند.

سخنگوی گردان های حزب الله تاکید نمود: مقامات سیاسی و دولت عراق باید به مصوبات مجلس و اراده ملت عراق و خون آن احترام گذارند و نظامیان آمریکایی را از عراق بیرون نمایند.

محیی حضور آمریکا در عراق را باعث و بانی اوضاع کنونی عراق توصیف کرد و گفت: آمریکایی ها بهای آن را داده واز این کشور خارج شوند.

سخنگوی گردان های حزب الله عراق توضیح داد: مجلس عراق این فرصت را به دولت داد که بتواند به طور دیپلماتیک کار کند تا نیرو های آمریکایی را اخراج کند، اما دولت این عمل را انجام نداد.

وی حضور آمریکا در عراق را مستلزم موجودیت مقاومت دانست و اضافه کرد: آمریکا بار ها و بار ها نیرو های الحشد الشعبی را که با داعش روبه روست با هواپیما هایی که ادعا می نماید ناشناس هستند هدف گرفت.

سخنگوی گردان های حزب الله گفت: تکلیف قانونی، مقابله با رژیم اشغالگر و مبارزه با بقای آن است به خصوص که آمریکا باعث شده که کشور به سمت یک جنگ داخلی سوق پیدا کند.

محیی توضیح داد: ما از ثبات عراق و امنیت آن حمایت می کنیم تا دولتی پایدار داشته باشیم که قادر به کار و ارائه خدمات باشد.

محیی با بیان اینکه کوشش اشغالگران آمریکایی جدا کردن مقاومت از ملت عراق است، گفت: آن ها در این توطئه پیروز نبوده و نخواهند بود.

او اضافه کرد: آمریکا در کوشش است تا حضور خود را در عراق مستحکم کند و اطلاعاتی در خصوص ساخت فرودگاه در عین الاسد و استقرار موشک های پاتریوت وجود دارد.

سخنگوی حزب الله گفت: مقاومت عراق درباره تقویت حضور آمریکا در عراق هشدار می دهد و به هر شکل به مقابله با آن خواهد رفت.

رسانه های عراقی چهارشنبه شب از شلیک بیش از ده فروند راکت کاتیوشا به پایگاه نظامیان آمریکا در التاجی (شمال بغداد) اطلاع دادند. آمریکا با طرح این ادعا که این حمله کار کتائب حزب الله وابسته به سازمان الحشد الشعبی عراق بوده، از کشته شدن سه نظامی و زخمی شدن 12 نفر اطلاع داد.

حزب الله عراق و هیچ کدام از دیگر گروه های الحشد الشعبی مسئولیت حمله به التاجی را نپذیرفتند و بعضی از احتمال تکرار صحنه سازی آمریکا به منظور حمله به مقر های الحشد الشعبی نظیر حمله آذر ماه گذشته به پایگاه نیرو های الحشد الشعبی در القائم خبر می دهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کتائب حزب الله: آمریکا باعث شده که عراق به سمت جنگ داخلی سوق پیدا کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتائب حزب الله: آمریکا باعث شده که عراق به سمت جنگ داخلی سوق پیدا کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید