چین در تست گیری کرونا رکورد تازه برجا گذاشت

به گزارش وبلاگ ایرانزمین، ایرنا نوشت: چین با انجام 10 میلیون و 160 هزار آزمایش کرونا از روز دوشنبه تا جمعه این هفته، پیروز شد رکورد تازه ای در مهار این ویروس مرگبار و مرموز برجای بگذارد.

چین در تست گیری کرونا رکورد تازه برجا گذاشت

به گزارش کمیسیون بهداشت محلی ، تقریبا تمامی ساکنان شهر چینگ دایو واقع در استان شاندونگ در شرق چین پس از مبتلا شدن نزدیک به 12 نفر در این منطقه در روز یکشنبه این هفته ، مورد آزمایش قرار دریافتد.

اولین موارد ابتلا در این شهر ساحلی به صورت خوشه ای از بیمارستان قفسه سینه که شماری از بیماران کرونایی بازگشتی به چین بستری شده بودند ، گزارش شد و کار دریافت آزمایش اسید نوکلئیک در سطح شهر فورا آغاز شد.

شویه چینگ گوا معاون شهردار چینگ دایو امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی مدعی شد که تا به امروز بیش از 10 میلیون و 160 هزار نمونه آزمایش جمع آوری شده که نتایج کرونا همه آنها منفی بوده است.

عفونت هایی که سبب شد تا کرونا یک بار دیگر پس از نزدیک به 2 ماه در این شهر شایع شود ، ظاهرا به دلیل ضعف در ضد عفونی کردن برخی از اتاق های این بیمارستان باعث ابتلای این 12 نفر شده است و به دنبال آن دو نفر از مسوولان بهداشتی از جمله رییس این بیمارستان برکنار شدند.

کمیسیون ملی بهداشت چین در بیانیه ای به همه مردم اعلام کرده است که با نزدیک شدن فصل زمستان حتی الامکان مراقب مسایل بهداشتی بوده و همچنان تا حد امکان از ماسک استفاده کنند.

همچنین امروز اعلام شد که یکی از خدمه بخش بیمارستانی در استان گوانگ دونگ در جنوب چین نیز به دلیل ارتباط با بیمارانی که از خارج به چین بازگشته اند ، به کرونا مبتلا شده و تحت درمان قرار گرفته است.

چین در طول دو ماه گذشته با قرنطینه و تدابیر سخت محدود کننده پیروز به مهار ویروس به طور کلی در سطح کشور شده است و موارد ابتلا مربوط به کسانی است که از کشورهای دیگر به چین باز می گردند و عمده آنها شهروندان چینی مقیم کشورهای دیگر هستند.

همه کسانی که به چین بازمی گردند باید دستکم دو تا سه بار در یک دوره 14 روز قرنطینه تحت آزمایش کرونا قرار بگیرند و در این مدت حتی حق خروج از اتاق هایی که عمدتا در برخی از هتل ها برای آنها اختصاص یافته است ، ندارند و هزینه های ذی ربط را نیز شخصا متقبل می شوند.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "چین در تست گیری کرونا رکورد تازه برجا گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین در تست گیری کرونا رکورد تازه برجا گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید