ورود کرونا به موسسه کهریزک ممنوع!

به گزارش وبلاگ ایرانزمین، مدیر روابط عمومی مؤسسه خیریه کهریزک از اعمال تمهیدات لازم برای مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در بین مددجویان اطلاع داد.

ورود کرونا به موسسه کهریزک ممنوع!

وبلاگ ایرانزمین- مهین قاسمخانی: مدیر رواابط عمومی موسسه خیریه کهریزک گفت: از شنبه گذشته که خبر شیوع ویروس کرونا در برخی از شهرها اعلام شد، با تشکیل کمیته ای متشکل از مسئولان و معاونان سلامت، روابط عمومی و... تمام تمهیدات لازم را برای جلوگیری از ابتلای مددجویان به این ویروس انجام دادیم.

محمدعلی احمدی تنکابنی با بیان اینکه تا به امروز هیچ موردی از ابتلا به این بیماری در بین مددجویان موسسه خیریه کهریزک دیده نشده است، اضافه کرد: هم اکنون هزار و 750مددجو در این مرکز نگهداری می شوند که همه آنها یا سالمند هستند یا معلول. در بین آنها تعدادی هم ممکن است دچار نارسایی ریوی باشند، بنابراین تمهیدات مراقبتی در این مؤسسه باید بسیار جدی و چندبرابر سایر مراکز باشد؛ چرا که در صورت ابتلا یک نفر ممکن است سلامتی جمع زیادی به خطر بیفتد.

او با بیان اینکه این تمهیدات را به همه بخش ها ابلاغ نموده ایم، گفت: نخستین اقدام ما لغو تمام بازدیدها از مرکز بود. چه خیّران و چه اقوام مددجویان تا اطلاع بعدی اجازه ورود به مرکز را ندارند و این موضوع به وسیله وبسایت مؤسسه و شبکه های اجتماعی اطلاع رسانی شده است. برخی از مردم هدایایی برای این عزیزان می آوردند و خودشان مستقیماً آنها را به دست مددجویان می دادند. از این پس هیچ هدیه مردمی به صورت مستقیم به مددجویان داده نخواهد شد. همه هدایا توسط همکاران ما دریافت و بعد از ضدعفونی شدن به دست مددجویان خواهد رسید.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل مؤسسه خیریه کهریزک با بیان اینکه تا اطلاع بعدی هیچ گونه غذای طبخ شده از مردم و خیّران پذیرفته نمی گردد، اضافه کرد: ما وظیفه داریم این تمهیدات را به مردم و مراجعه نمایندگان اطلاع رسانی کنیم. برای این منظور تعدادی از مددکاران ما در ورودی های مرکز و در کنار نیروهای حراست مردم و مراجعه نمایندگان را توجیه می نمایند.

به گفته احمدی تنکابنی تا سرانجام ریشه کنی ویروس کرونا از کشور، هیچ مددجوی جدیدی در این مؤسسه پذیرفته نخواهد شد چرا که محتمل است این مددجویان ناقل ویروس باشند. احمدی با بیان اینکه تا اطلاع بعدی همه مرخصی های مددجویان هم لغو شده است اضافه کرد: چنانچه به هر دلیل مددجویی اصرار به رفتن داشته باشد، تا آخر فروردین اجازه بازگشت نخواهد داشت.

مسئولان مؤسسه خیریه کهریزک همه ساله در اسفندماه تعدادی جلسه با هدف تقدیر از خیّران و نیکوکاران برگزار می کردند که در این نشست ها جمعی از مددجویان هم حضور داشتند اما سال جاری همه این گردهمایی ها لغو شده است.

احمدی با بیان اینکه تا اطلاع بعدی هیچ گونه جابه جایی بین بخشی نخواهیم داشت. اضافه کرد: در آسایشگاه کهریزک ساختمانی به نام شکوفه وجود دارد که مددجویان تازه پذیرش شده را ابتدا آنجا نگهداری می کنیم تا با محیط آسایشگاه خو بگیرند و سپس به بخش های دیگر منتقل می شوند، اما با توجه به اینکه این روزها پذیرش مددجوی جدید نداریم ساختمان شکوفه کاملاً تخلیه و آماده شده تا در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک آنها را به این ساختمان انتقال دهیم تا دور از سایر مددجویان قرنطینه شوند.

به گفته احمدی تمام کارکنان موظف به استفاده از ماسک شده اند و همگی موظف هستند تا به صورت مضاعف با استفاده از الکل دست های خود را ضدعفونی نمایند. پرنسل همچنین از این پس باید از ظروف شخصی خود استفاده نمایند.

احمدی تنکابنی در سرانجام با تأکید دوباره بر این نکته که تا به امروز هیچ مورد مشکوکی در آسایشگاه کهریزک چه شعبه تهران و چه شعبه البرز مشاهده نشده است اضافه کرد: در صورت وخیم تر شدن اوضاع، تمهیدات سخت گیرانه تری را اعمال خواهیم کرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "ورود کرونا به موسسه کهریزک ممنوع!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود کرونا به موسسه کهریزک ممنوع!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید