لبنان مرز با سوریه را از بیم کرونا مسدود کرد

به گزارش وبلاگ ایرانزمین، دولت لبنان از نیمه شب گذشته مرز زمینی خود را با سوریه را از بیم شیوع ویروس کرونا مسدود کرد.

لبنان مرز با سوریه را از بیم کرونا مسدود کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ایرانزمین، اداره کل امنیت عمومی لبنان از نیمه شب گذشته (یکشنبه) گذرگاه مرزی المصنع و البقاع خود را با سوریه مسدود کرد.

به نوشته وبگاه العهد، این اقدام در پی تصمیم هیأت وزیران و شخص عباس ابراهیم مدیر کل اداره امنیت عمومی لبنان گرفته شده و در پی آن هیچ فردی از سوریه اعم از مردم عادی و دیپلمات ها حق ورود به لبنان را ندارند.

بنابر این گزارش، اما خروج از لبنان به سمت سوریه آزاد است. پیش از این دولت سوریه نیز ورود لبنانی ها را به کشور خود ممنوع کرده بود.

شب گذشته و پیش از بسته شدن مرز، 14 دانشجوی لبنانی که از ایران باز می گشتند، از مرز سوریه عبور کرده و وارد لبنان شدند. به گزارش وزارت بهداشت لبنان تمامی آن ها آزمایش شده و ابتلای تمامی آن ها به بیماری کوید-19 منفی تشخیص داده شد.

دولت لبنان روز گذشته (یکشنبه) با اعلام شرایط فوق العاده، از بسته شدن تمامی مرزهای زمینی، دریایی و هوایی خود از چهارشنبه پیش رو برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا خبر داد و از شهروندان این کشور خواست تا در خانه هایشان بمانند. همچنین تمامی ادارات ، موسسات عمومی و خصوصی، دانشگاه ها و مدارس تعطیل خواهند شد.

تا کنون در لبنان 109 نفر به بیماری کوید-19 مبتلا شده اند که از میان آن ها سه تن نیز فوت کرده اند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "لبنان مرز با سوریه را از بیم کرونا مسدود کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لبنان مرز با سوریه را از بیم کرونا مسدود کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید