عذرخواهی طراح ضد قرنطینه در سوئد ، مردم را به کشتن دادم

به گزارش وبلاگ ایرانزمین، اپیدمولوژیست سوئدی که دولت را متقاعد نموده بود قرنطینه لازم نیست، ضمن عذرخواهی از مردم گفت: من افراد زیادی را با این نظریه به کشتن دادم.

عذرخواهی طراح ضد قرنطینه در سوئد ، مردم را به کشتن دادم

به گزارش وبلاگ ایرانزمین به نقل از یورونیوز، آندرس تِگنل، همه گیر شناس(اپیدمیولوژیست) سوئدی اعتراف کرد که با متقاعد کردن دولت این کشور برای عدم اجرای سیاست قرنطینه عمومی در عمل به مرگ بیش از حد مبتلایان به ویروس کرونا دامن زده است.

آقای تینل که مغز متفکر دولت سوئد برای اعمال سیاست های مقابله با شیوع ویروس کرونا بوده، در تبادل نظر با رادیو سوئد گفت که اگر با دانش و اطلاعات امروز قصد مبارزه با این ویروس را داشت، حتما سیاستی را ما بین آن چه که سوئد به آن عمل کرد و آن چیزی که سایر کشورهای دنیا از آن پیروی کردند، انتخاب می کرد و سطح پایین محدودیت های عمومی را پیشنهاد نمی کرد.

دولت استفان لوفون، نخست وزیر سوئد، بر پایه توصیه آندرس تگنل، مدیر آژانس بهداشت عمومی سوئد، زیر بار قرنطینه عمومی این کشور نرفت؛ به طوری که به جز ممنوعیت گردهمایی های بالای 50 نفر، سوئدی ها در طول بحران شیوع ویروس کرونا آزادانه به رستوران و خرید می رفتند و انجام فعالیت های ورزشی منعی نداشت و درِ مدارس این کشور نیز به روی دانش آموزان زیر 16 سال باز بود.

در پی اجرای این سیاست، نرخ مرگ و میر ناشی از بیماری کووید-19 در سوئد به 44 مورد در هر صدهزار نفر رسیده که یکی از بالاترین نرخ تلفات ویروس کرونا در دنیا به شمار می رود و بسیار بالاتر از همسایگان این کشور است. این نرخ در دانمارک و نروژ که از همان شروع سیاست قرنطینه عمومی را به اجرا گذاشتند در حال حاضر به ترتیب 10 و 4 است.

همچنین شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سوئد به ازای هر صد هزار نفر به 382 رسیده ولی این نرخ در دانمارک و نروژ به ترتیب 202 و 156 مورد است.

  • مقاومت سوئد در برابر اجرای قرنطینه چه تبعاتی داشت؟

اکنون آقای تگنل برای نخستین بار و به طور عمومی اعتراف نموده که استراتژی پیشنهادی او کشته های بسیار زیادی به بار آورده است. او همچنین به مردم سوئد وعده داده که امکان بهبود سیاست مبارزه به ویروس کرونا در سوئد هنوز وجود دارد.

او پیشتر معتقد بود که برای مبارزه با بیماری کووید-19 که ماهیتی طولانی مدت دارد باید سیاستی پایدارتر از قرنطینه عمومی شدید و ناگهانی اتخاذ کرد.

  • فیلم | رستوران تک جایگاه ؛ ابتکار جالب رستوران سوئدی در دوران کرونا

هر چند این امیدواری وجود داشت که شیوه متفاوت مبارزه سوئد با ویروس کرونا اقتصاد این کشور را از رکود سنگین نجات دهد ولی اظهارنظر اخیر ماگدالنا آندرسون، وزیر دارایی این کشور، خلاف این پیش بینی اولیه را نشان داد.

خانم آندرسون هشدار داد که سوئد با بدترین بحران مالی خود از زمان جنگ دنیای دوم تا به امروز روبرو شده؛ به طوری که فراوری ناخالص داخلی این کشور در سال 2020 نزدیک به 7 درصد کاهش خواهد یافت.

بر این اساس، احزاب مخالف دولت آقای لوفون این روزها بر شدت انتقادهای خود از عملکرد دولت در مهار شیوع ویروس کرونا افزوده اند و خواهان اصلاح رویه سریع دولت و جبران خسارت های حاصل از رویکرد خطای گذشته شده اند.

منبع: همشهری آنلاین

به "عذرخواهی طراح ضد قرنطینه در سوئد ، مردم را به کشتن دادم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عذرخواهی طراح ضد قرنطینه در سوئد ، مردم را به کشتن دادم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید