ضرورت حضور فرماندهی از الحشد الشعبی در تیم مذاکره کننده عراق با آمریکا

به گزارش وبلاگ ایرانزمین، مسئول امنیتی گروه کتائب حزب الله عراق ضمن ابراز تعجب از نام اعضای گروه مذاکره کننده با آمریکا، تأکید کرد که بیشتر اعضای این گروه، همسو با طرح های واشنگتن در عراق هستند.

ضرورت حضور فرماندهی از الحشد الشعبی در تیم مذاکره کننده عراق با آمریکا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ایرانزمین، ابو علی العسکری مسئول امنیتی گروه مقاومت کتائب حزب الله عراق از ترکیب اعضای گروه مذاکره کننده با ایالات متحده آمریکا انتقاد کرد.

العسکری با انتشار بیانیه ای گفت: از اینکه گروهی برای مذاکره با دشمن آمریکایی معین شده که بیشتر اعضای آن، همسو با طرح آمریکا در کشور هستند، غافلگیر شدیم.

شبکه خبری الاباء به نقل از این مسئول عراقی گزارش داد، گروههای سیاسی برای موفقیت آمیز بودن مذاکرات، باید نام سه نفر از تیم مذاکره کننده را تغییر دهند؛ زیرا آنان در وابستگی به آمریکا، معروف هستند.

وی از گروه های سیاسی خواست که یکی از فرماندهان الحشد الشعبی و یک شخصیت از میان عشایر را در داخل تیم مذاکره کننده قرار دهند.

العسکری بر این باور است که علاوه بر دو فرد مذکور، باید یک شخصیت رسانه ای ملی گرا به عنوان عضو ناظر در تیم مذاکره کننده حضور داشته باشد تا رخدادها را به صورت شفاف، انعکاس دهد.

این مسئول عراقی خاطر نشان کرد، پس از برگزاری نخستین ملاقات رسمی تیم مذاکره کننده عراقی با طرف آمریکایی، کتائب حزب الله موضع خود را درباره این مذاکرات اعلام خواهد نمود.

کمیسیون روابط خارجی مجلس عراق به همراه وزارت خارجه این کشور یکشنبه (روز گذشته)، نام اعضای تیم مذاکره کننده با طرف آمریکایی را آنالیز کردند.

قرار است این مذاکرات 21 خرداد ماه جاری برگزار گردد. بدر الزیادی عضو کمیته امنیت و دفاع مجلس عراق تأکید کرد که توافق راهبردی عراق با آمریکا به سمت خروج نیروهای رزمی پیش خواهد رفت.

منظور از توافق راهبردی، توافق سال 2009 عراق و آمریکاست که منجر به همکاری های امنیتی دو کشور و خروج نیروهای آمریکایی از عراق شد.

بدر الزیادی همچنین گفت که اولویت حفظ حاکمیت عراق است و همچنین اینکه تصمیمات نیروهای ائتلاف باید با اطلاع دولت عراق باشد، پیشتر نیروهای ائتلاف طرح ریزی می کردند و طرح را اجرا می کردند و پس از آن، مسئله را اعلام می کردند، اما امروز دیگر امور تغییر نموده؛ این عراق است که اکنون باید تصمیم گیرنده باشد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "ضرورت حضور فرماندهی از الحشد الشعبی در تیم مذاکره کننده عراق با آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت حضور فرماندهی از الحشد الشعبی در تیم مذاکره کننده عراق با آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید