سوارکار همدانی در مسابقات جام پرش اسب ایرانی درخشید

به گزارش وبلاگ ایرانزمین، وحید برقعی در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به برگزاری مسابقات جام پرش اسب ایرانی گفت: مسابقات جام پرش اسب ایرانی در روز جمعه 27 آذرماه در سالن سرپوشیده آزمون با حضور 160 سوارکار از 8 استان در تهران برگزار شد.

سوارکار همدانی در مسابقات جام پرش اسب ایرانی درخشید

وی افزود: در این مسابقات در رده اسب های پونی سهیل قاسمی سوارکار همدانی با اسب میتو از باشگاه اکباتان بدون خطا مقام اول را به خود اختصاص داد.

رئیس هیئت سوارکاری استان همدان با اشاره به خانواده سوارکاری استان همدان گفت: مربیان، سوارکاران، مالکان اسب ها و باشگاه های سوارکاری استان همدان و تک تک اعضای خانواده سوارکاری استان همدان برای افتخارآفرینی این رشته در کشور از هیچ تلاشی فروگذار نیستند.

برقعی عنوان کرد: از تک تک خانواده هیئت سوارکاری استان همدان که بدون هیچ چشم داشتی در راستای اعتلای این رشته در استان همدان تلاش می کنند، تشکر و قدردانی می کنم.

وی با اشاره به دیرینه سوارکاری همدان اظهار داشت: ورزش سوارکاری به طور کلاسیک در همدان با تأسیس باشگاه سوارکاری مهدی مکاره چی در سال 53 آغاز شد که از اولین باشگاه های سوارکاری ایران بود.

رئیس هیئت سوارکاری استان همدان یادآور شد با اشاره به وجود اصطبل مری لیلی قراگوزلو در روستای ورکانه همدان گفت: اسب اصیل ایرانی توسط مرحوم مری لیلی قراگوزلو در این مرکز پرورش و اصلاح نژاد شده و مهم تر اینکه به دنیا معرفی و شناسانده شده است.

برقعی عنوان کرد: پایه اسب اصیل ایرانی توسط مرحوم مری لیلی قراگوزلو گذاشته شده که اسطبل این بانو در روستای ورکانه همدان که به عنوان نگین گردشگری روستایی شهرت یافته با چندین سال قدمت وجود دارد و نیازمند توجه است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سوارکار همدانی در مسابقات جام پرش اسب ایرانی درخشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوارکار همدانی در مسابقات جام پرش اسب ایرانی درخشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید