رشد جمعیت در تهران نزولی شده است

به گزارش وبلاگ ایرانزمین، نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم گفت:متاسفانه رشد جمعیت کشور به سمت منفی شدن در حرکت است و مجلس شورای اسلامی به عنوان بخشی از حاکمیت زنگ خطر کاهش جمعیت را به صدا در آورده است.

رشد جمعیت در تهران نزولی شده است

بیژن نوباوه نماینده تهران درگفتگو با وبلاگ ایرانزمین طرح جمعیت و تعالی خانواده را که درمجلس یازدهم مجدد اعلام وصول ،و در کمیسیون فرهنگی در حال پیگیری است را ضرورت حاکمیتی عنوان نمود و اضافه کرد:متاسفانه دولت ها و دولت فعلی به علت بار اقتصادی ،از مسئولیت اجرای این طرح شانه خالی نموده و به آن التفات ندارند.

وی با بیان اینکه مجلس یازدهم در صدد احیای طرح تعالی خانواده ،که درمجلس نهم پیگیری می شد است تاکید نمود:کوشش خواهیم کرد مشوق هایی که بار اقتصادی کمتری برای دولت به همراه دارد بکار بگیریم تا درزمینه تامین مسکن زوج های جوان ،مشوق های اداری و یا مرخصی های زایمان و یا دور کاری بانوانی که دارای فزند هستند اقداماتی انجام دهیم.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی گفت:مجلس یازدهم با اعلام وصول طرح تعالی خانواده تصمیم گرفته تا این طرح را زنده نماید و میخواهد با آنالیز مجدد آن از دولت یازدهم ویا دولت بعدی بخواهد بحث افزایش جمعیت را دراولویت کاری خود قرار دهد.

نماینده تهران با بیان اینکه به دلیل شرایط کشور رشد جمعیت شرایط نامطلوبی دارد اضافه کرد: درتهران رشد جمعیت سیر نزولی را خود را طی می نماید و این آمار بصورت کشوری نیز دیده می گردد لذا مجلس وظیفه دارد با پیگیری طرحی مناسب و تبدیل آن به قانون ،دولت را مجاب کند که حمایت از خانواده را جدی بگیرد.

وی تاکید نمود:هیچ دولتی با یک جمعیت پیر کاری از پیش نخواهد برد بنابراین برای رسیدگی به شرایط جمعیتی کشور، هیچگونه تعللی جایز نیست و باید امیدوار باشیم که بعد از آنالیز های کمیسیون فرهنگی و تصویب آن درصحن علنی مجلس، دولت در اجرای قانون مصمم باشد.

منبع: جام جم آنلاین

به "رشد جمعیت در تهران نزولی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد جمعیت در تهران نزولی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید