خبرنگاران کارنامه دانش اموزان انگلیس بر اساس حدس و گمان آموزگاران ثبت می گردد

به گزارش وبلاگ ایرانزمین، لندن - خبرنگاران - دولت انگلیس پس از تعطیل کردن مدارس سراسر این کشور برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، خاطرنشان کرد که نتیجه امتحانات امسال تحصیلی دانش آموزان، بر اساس حدس و گمان آموزگاران مدارس ثبت خواهد شد.

خبرنگاران کارنامه دانش اموزان انگلیس بر اساس حدس و گمان آموزگاران ثبت می گردد

به گزارش روز شنبه روزنامه تایمز لندن، آموزگاران مدارس انگلیس بر اساس عملکرد دانش اموزان و نتیجه امتحانات میان ترم، نمره آنها را معین خواهند کرد. در اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی به عنوان اجزای تشکیل دهنده انگلستان هم نظام مشابهی در رابطه با معین نمرات دانش آموزان به اجرا گذاشته خواهد شد.

مدارس انگلیس از دیروز آدینه یکم فروردین 1399 به دستور دولت بوریس جانسون تعطیل شد. بر اساس اعلام وزیر آموزش، دانش آموزان پس از انتها آخرین کلاس درس خود در روز آدینه تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهند بود.

این برای اولین بار پس از بازگشایی مدارس سراسری در انگلیس است که دولت دستور تعطیل شدن آن را صادر نموده است.

ساعاتی پیش از آن وزیر آموزش دولت محلی ولز و سر وزیر اسکاتلند نیز از تعطیلی مدارس این دو منطقه، بر اثر شیوع ویروس کرونا خبر دادند.

کریستی ویلیامز وزیر آموزش دولت محلی ولز با صدور بیانیه ای بیان کرد که با جلو کشیدن تعطیلات عید پاک، مدارس از روز آدینه تعطیل خواهند بود. او گفت پیغام تصمیم دولت ولز این خواهد بود که مردم سالم باشند و با یاری یکدیگر بتوانیم ویروس کرونا را شکست دهیم.

نیکلاس استرجن سروزیر دولت اسکاتلند هم با اعلام تصمیم مشابهی اضافه نمود که مردم نباید تصور نمایند مدارس بعد از انتها تعطیلات عید پاک بازگشایی خواهند شد.

تصمیم دولت انگلیس برای ثبت نمرات دانش اموزان بر اساس حدس و گمان مدارس انتقادهایی را به دنبال داشته و به ویژه دانش اموزان مقطع آخر دوره متوسطه که نمرات آنها در فرآیند پذیرش دانشگاه نقش معین نماینده ای دارد، چندان دل خوشی از این سیاست ندارند.

بر اساس نظام آموزشی انگلیس، دانش اموزان پایه 13 دوره متوسطه فرم ثبت نام دانشگاه را در ابتدای سال تکمیل و ارسال نموده و درصورت احراز شرایط دانشگاه و کسب نمرات قبولی پذیرش می شوند. این مساله به ویژه برای دانش اموزانی که برای دانشگاه های معتبر تقاضای تحصیل نموده اند حائز اهمیت است که نمرات بالایی را کسب نمایند.

تایمز گزارش داد که دولت برای دانش اموزانی که از نمرات خود رضایت ندارند این امکان را در نظر گرفته که به محض بازگشایی مدارس در امتحانات شرکت نمایند. با این حال مقام های وزارت آموزش انگلیس امیدوار است که تعداد کمی از دانش اموزان خواهان معین نمرات خود بر اساس نتیجه امتحانات شوند.

دولت انگلیس از هفته گذشته سیاست های سختگیرانه ای را برای مقابله با شیوع بیشتر کرونا وضع نموده و پیش نموده که در روزها و هفته های آینده تعداد ابتلا به این ویروس بیشتر گردد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران کارنامه دانش اموزان انگلیس بر اساس حدس و گمان آموزگاران ثبت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کارنامه دانش اموزان انگلیس بر اساس حدس و گمان آموزگاران ثبت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید