ایلان ماسک تصویر مخزن سوخت موشک استارشیپ را منتشر کرد

به گزارش وبلاگ ایرانزمین، ایلان ماسک بنیانگذار شرکت اسپیس ایکس ساعاتی پیش در حساب کاربری خود در تویئتر تصویری از مخزن مایع سوخت موشک استارشیپ (Starship) منتشر کرد.

ایلان ماسک تصویر مخزن سوخت موشک استارشیپ را منتشر کرد

به گزارش وبلاگ ایرانزمین، احتمالا نخستین پروازهای عملیاتی این موشک در اوایل سال 2021 میلادی انجام خواهد شد. هدف از طراحی فضاپیمای استارشیپ توسط شرکت اسپیس ایکس اعزام انسان ها به ماه و مریخ است.

ماسک معتقد است که انسان می تواند و باید به یک گونه بین سیاره ای تبدیل شود. وی بر این باور است استارشیپ می تواند به دستیابی به آن هدف والا کمک کند.

البته اهداف ایلان ماسک به همین جا ختم نمی شوند چراکه چندی پیش شرکت اسپیس ایکس گفت، 225 پرسنل جدید را در محل پرتاب تگزاس جنوبی استخدام کرده است تا تعداد ساخت موشک هایاستارشیپ(Starship) را به 500 عدد برساند.

همچنین شرکت اسپیس ایکسدر هفته های گذشته گفت که قصد دارد به زودی هر 72 ساعت یک بار یک موشک جدید تولید کند تا در نهایت به این هدف دست پیدا کند. هر موشک قابل استفاده مجدد خواهد بود و ظرفیت آن بیش از 90 هزار پوند است. ایلان ماسک برنامه دارد که هر 72 ساعت یک بار موشک چند بار مصرف بسازد تا رؤیای ایجاد سکونتگاه در کره مریخ محقق شود.

استارشیپ از یک فضاپیمای 50 متری و یک راکت غول پیکر معروف به سوپر هوی(Super Heavy) تشکیل شده است. هر دو این تجهیزات فضایی کاملا قابل استفاده مجدد خواهند بود و این قابلیت را دارند که هزینه ساخت پایگاه در مریخ را کاهش دهند و به تحقق این رویای بلندپروازانه جامه عمل بپوشانند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ایلان ماسک تصویر مخزن سوخت موشک استارشیپ را منتشر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایلان ماسک تصویر مخزن سوخت موشک استارشیپ را منتشر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید