ائتلاف آمریکا از زخمی شدن 3 نظامی در حمله مجدد به پایگاه التاجی عراق اطلاع داد

به گزارش وبلاگ ایرانزمین، ائتلاف بین المللی به فرماندهی آمریکا می گوید در حمله دوم به پایگاه التاجی عراق که نظامیان این کشور در آن مستقر بوده اند، سه نظامی زخمی شده اند.

ائتلاف آمریکا از زخمی شدن 3 نظامی در حمله مجدد به پایگاه التاجی عراق اطلاع داد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ایرانزمین، ائتلاف بین المللی موسوم به ائتلاف ضد داعش به سرکردگی ایالات متحده آمریکا از زخمی شدن سه نظامی تحت امر این ائتلاف در عراق اطلاع داد.

خبرگزاری رویترز انگلیس امروز شنبه (24 اسفند) به نقل از این ائتلاف گزارش داد که در حمله راکتی مجدد به پایگاه نظامی التاجی واقع در شمال بغداد، پایتخت عراق سه نظامی زخمی شده اند.

رسانه های عراقی، منطقه و غرب امروز از حمله دوباره به این پایگاه که میزبان نظامیان آمریکایی و ائتلاف است، اطلاع دادند. بر اساس گزارش ها، بین 10 الی 24 فروند راکت از نوع کاتیوشا به این پایگاه اصابت نموده است.

با این حال، سرهنگ میلس کاگینس، سخنگوی ائتلاف مذکور در حساب توییتری خود نوشت که نزدیک به 25 راکت 107 میلیمتری به التاجی اصابت نموده است. علاوه بر سه نظامی این ائتلاف، دو نظامی عراقی نیز زخمی شده اند.

فرماندهی عملیات مشترک عراق پیش از این از زخمی شدن دو نظامی نیروی هوایی این کشور در پایگاه التاجی اطلاع داده بود.

پایگاه التاجی که در 85 کیلومتری شمال بغداد قرار داد، چهارشنبه هفته گذشته نیز هدف حمله راکتی (ده فروند کاتیوشا) نهاده شد که ائتلاف آمریکا و وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) از کشته شدن سه نظامی (دو آمریکایی و یک انگلیس) اطلاع داده بود.

آمریکا به دنبال این حمله، با ادعای این که این حمله کار نیروهای الحشد الشعبی است، مواضع این نیروها از جمله گردان های حزب الله عراق، و ارتش این کشور را به همراه فرودگاه درحال ساخت کربلا در چند استان هدف قرار داد که بر اثر آن تعدادی شهید ویا زخمی شده اند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ائتلاف آمریکا از زخمی شدن 3 نظامی در حمله مجدد به پایگاه التاجی عراق اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف آمریکا از زخمی شدن 3 نظامی در حمله مجدد به پایگاه التاجی عراق اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید