آتش سوزی منطقه دهرود سفلی به آثار تاریخی دشتستان آسیبی نرسانده است

به گزارش وبلاگ ایرانزمین، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بوشهر گفت: آتش سوزی دهرود سفلی در شهرستان دشتستان آسیبی به آثار تاریخی وارد نکرده است.

آتش سوزی منطقه دهرود سفلی به آثار تاریخی دشتستان آسیبی نرسانده است

به گزارش وبلاگ ایرانزمین به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی بوشهر، محمدحسین ارسطوزاده امروز سه شنبه 6 خرداد 99 با اعلام این خبر گفت: با افزایش دمای هوا در بوشهر و وجود بادهای گرم و سوزان مراتع خشک طبیعت بعضی مواقع در استان دچار حریق می شوند و بیم آن می رود آثار تاریخی در این حوادث دچار آسیب شوند.

او افزود: از سوم خرداد مراتع کوهستانی غرب منطقه دهرود سفلی در دشتستان دچار آتش سوزی شد و از ابتدای این حادثه نیروهای امدادرسان و مردمی تلاش های خود را برای مهار آتش آغاز کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بوشهر اعلام کرد: تقریباً آتش مهار شده است و با توجه به صعب العبور بودن جهت کوهستان تمهیدات لازم برای حضور بالگرد آب پاش از استان فارس فراهم شده تا در کنار بالگرد هلال احمر استان، نسبت به خنک سازی منطقه اقدام کنند و از پیشروی آتش جلوگیری شود.

او گفت: با بررسی های اجرا شده تا به امروز به آثار تاریخی آسیبی وارد نشده و آتش قبل از رسیدن به آثار تاریخی مهار شده است، تلاش ها برای اطفای آتش در منطقه نمونه گردشگری خاییز ادامه دارد.

ارسطوزاده افزود: همزمان با آتش سوزی در کوه های بیرمی شهرستان تنگستان از دیروز تلاش ها برای خاموش کردن آتش در آن منطقه ادامه دارد.

ارسطوزاده گفت: تنگ یخ و مخدان در منطقه بیرمی دچار حریق شده و بخشی از درختان منطقه گردشگری خاییز هم در آتش سوخته است اما دلیل این آتش سوزی فعلاً مشخص نیست.

او افزود: تمام مدیران دستگاه های اجرایی تنگستان در قالب ستاد بحران در کنار نیروهای مردمی و علاقه مند به طبیعت در حال تلاش برای خاموش کردن آتش هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بوشهر گفت: با توجه به شرایط خاص زیست بوم جغرافیایی کوه بیرمی تنها روشی که برای خاموش شدن این آتش کارساز بوده، استفاده از بالگرد است که برنامه ریزی حضور بالگرد برای این کار توسط ستاد بحران استان اجرا شده است.

منبع: میراث آریا

به "آتش سوزی منطقه دهرود سفلی به آثار تاریخی دشتستان آسیبی نرسانده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش سوزی منطقه دهرود سفلی به آثار تاریخی دشتستان آسیبی نرسانده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید